Viete, aké je najlepšie sporenie pre mladých?

Dnešní mladí investori, ktorí si chcú začať sporiť, majú nesmierne veľa  investičných možností. Existujú tisíce produktov a služieb, z ktorých si môžu pre sporenie a investovanie vybrať. Našťastie rozhodovanie o tom, ktoré typy investícií sú najlepšie pre mladých, nie je tak ťažké, ako sa môže zdať.

Ak ste mladí, najväčším finančným aktívom je čas. V tomto bode vášho života by ste mali vaše prvotné investície mieriť na dlhodobé úspory. Investori vo svojich 20-tich rokoch budú mať najmenej 40 rokov, aby mohli akumulovať dôchodkové sporenie. Historické údaje ukazujú, že investície do akcií a nehnuteľnosti sú dve triedy aktív, ktoré rastú rýchlejšie ako miera inflácie v priebehu času. To znamená, že vaše dlhodobé úspory majú oproti bankovým vkladom väčšiu šancu zarobiť, ak budú umiestnené do nejakej formy akcií, ako sú jednotlivé akcie a akciové podielové fondy – a možno aj nehnuteľnosti, a to buď vo forme osobného bývania alebo fondov.

Tradičná finančná múdrosť zvyčajne diktuje, že dom je jedným z najlepších investícií, ktoré si môžete kúpiť, ale či to platí alebo nie, závisí od viacerých premenných. Dĺžka vášho pobytu a súčasný trh s nehnuteľnosťami bude výrazne ovplyvňovať túto problematiku, rovnako ako súčasné úrokové miery, nájomné ceny a vaša osobná finančná situácia.

Aký je váš prístup k úsporám?

  • Máte k dispozícii dostatočné množstvo prostriedkov na preklenutie doby pri neočakávanej strate zamestnania či v prípade dlhodobejšej pracovnej neschopnosti?
  • Akým úrokom sú úročené vaše prostriedky na bežnom alebo sporiacom účte?
  • Akým spôsobom sporíte svojim deťom na štúdia alebo na štart do života? Budú im stačiť tieto prostriedky?
  • Kde si sporíte na svoje ciele akými sú napr. zahraničná dovolenka, nový automobil, nové vybavenie domácnosti? Sú tieto peniaze úročené skutočne najvyšším možným úrokom?

Konzultujte s odborníkmi

Nikto z nás učený z neba nespadol, a preto pokiaľ sa neorientujete vo finančnom sektore, úplne najjednoduchšou cestou je oslovenie finančného profesionála. Dôležité je tiež pamätať, že výnosy dosiahnuté v minulosti nie sú zárukou výnosov v budúcnosti. Starostlivo zvažujte svoj investičný apetít. Spoločnosť Broker Consulting dokáže pre Vás nájsť výrazne úspornejšiu cestu a získať pre vás v neprehľadnej ponuke finančných produktov v priemere o 2 % vyšší úrok alebo výnosy. Jednoduchým spôsobom si tak pripravíte peniaze na vzdelávanie vašich detí alebo ich štart do života. Zistite s našim konzultantom o koľko viac môžete získať práve vy.